Inwestycja Crédit Mutuel Equity

Inwestycja Crédit Mutuel Equity

BERLIN

Written by expondo PR

lip 13, 2021 4:00 pm · 10 min read

expondo, wiodąca paneuropejska platforma e-commerce B2B dla małych przedsiębiorstw, ogłasza inwestycję Crédit Mutuel Equity, która wesprze przemianę wynikającą z nowej fazy rozwoju firmy. 

Berlin, Niemcy, 13 07 2021 – expondo ogłasza inwestycję ze strony Crédit Mutuel Equity, która jest związana z przemianą firm z odnoszącego sukcesu start-upu w profesjonalną platformę e-commerce B2B. 

Waldemar Moss i Piotr Stach, założyciele expondo, dokonali strategicznej sprzedaży udziałów mniejszościowych dla Crédit Mutuel Equity w celu przyspieszenia przemiany firmy. 

Przez ostatnie dwa lata, wraz z powołaniem Nicholasa Holdcrafta na stanowisko Global CEO, firma odchodziła od pierwotnego zarządzania start-upem na rzecz utworzenia profesjonalnego zespołu kierowniczego. 

expondo wkracza w nową fazę rozwoju z zamiarem wzmocnienia swojej pozycji, jako głównego miejsca zakupów dla profesjonalnych firm rzemieślniczych oraz ambitnych hobbystów. 

expondo, wiodący sklep internetowy dla profesjonalistów i pasjonatów z wysokiej jakości wyposażeniem w przystępnej cenie, ogłosiło nawiązanie współpracy z Crédit Mutuel Equity. Założone w Berlinie w 2007 przez Waldemara Mossa i Piotra Stacha, expondo przez ostatnie 14 lat rozwijało się szybko i organicznie. Wsparcie Crédit Mutuel Equity, jako partnera biznesowego, pozwoli osiągnąć następny poziom. Waldemar Moss i Piotr Stach, założyciele oraz członkowie zarządu expondo, skomentowali zdarzenie:

expondo od momentu założenia rozwinęło się w zaskakującym tempie. Dwa lata temu powołaliśmy wykonawczy zespół kierowniczy, żebyśmy mogli skupić się na stworzeniu strategicznej wizji dla expondo. Cieszymy się, że zwróciliśmy uwagę wykwalifikowanych i światowych przedsiębiorców, którzy podzielają nasze podstawowe wartości. Teraz, gdy już tego dokonaliśmy, pozyskanie długoterminowego partnera finansowego ze specjalistyczną wiedzą jest ostatnim krokiem w transformacji expondo”. 

Nicholas Holdcraft został powołany na stanowisko Global CEO expondo, aby przeprowadzić transformację firmy w profesjonalne średniej wielkości przedsiębiorstwo. Ma on duże doświadczenie we wdrażaniu i kierowaniu zespołami kierowniczymi, które wypracowały realne biznesowe wyniki w wielu branżach, od produkcji, aż po e-commerce. Nicholas powiedział: ”Inwestycja i współpraca z Crédit Mutuel Equity to ogromny krok dla rozwoju expondo. W przyszłości będziemy w stanie rosnąć jeszcze szybciej. Z naszym nowym partnerem zyskaliśmy też możliwość odkrywania potencjału na rynkach globalnych, fuzji, a także przejęć”. 

W ostatnich latach expondo urosło do rangi sklepu internetowego odnoszącego sukcesy i oferującego szeroki asortyment produktów własnych marek przeznaczonych dla profesjonalistów z gastronomii, rzemiosła, przemysłu, a nawet zajmujących się zdrowiem i sportem. Wyjątkowe zorientowane na klienta podejście do e-commerce pozwoliło na pozyskanie, a następnie sprzedaż najwyższej klasy sprzętów ponad milionowi osób w niszowym rynku ekspertów. Jednocześnie expondo uzyskało skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) na poziomie powyżej 40%! Każdego roku do sprzedaży trafia ponad 2000 produktów marek własnych expondo, które są wprowadzane w oparciu o wymagania techniczne klientów oraz informacje zwrotne z rynku. Łącznie w ofercie znajduje się ponad 5000 produktów. 

Celem expondo jest wzmocnienie niemieckiego sektora małych przedsiębiorstw, które ma stać się miejscem docelowym dla profesjonalistów i hobbystów szukających odpowiedniego wyposażenia. Chce to osiągnąć przez usprawnienie zakupów online i dostaw łatwych w obsłudze produktów, a tym samym pozwolić klientom biznesowym skupić się na ich profesjach. Poza produktami expondo angażuje się też w tworzenie społeczności właścicieli małych firm w celu zapewnienia im pomocy oraz porad eksperckich udostępnianych za pośrednictwem bogatej platformy oferującej szkolenia, poradniki video i nie tylko. expondo cały czas przykłada dużą uwagę w poszerzanie asortymentu produktów, aby zaspokajać potrzeby klientów na wszystkich rynkach. 

Przyszłość jest pełna możliwości dla expondo. Firma z siedzibą w Berlinie działa już na terenie 18 państw i zatrudnia ponad 500 pracowników z Niemiec, Polski i Wielkiej Brytanii, w tym także strategiczny zespół 40 ekspertów zajmujących się zamówieniami w trzech punktach w Chinach. Swoje produkty w ekspresowym tempie rozsyła po całej Europie, a jednocześnie nastawia się na inne światowe rynki. expondo dostarcza wysokiej jakości produkty i oferuje swoim klientom przystępne warunki gwarancyjne, które cały czas są udoskonalane. Z rocznymi przychodami docelowymi przekraczającymi 100 milionów euro, expondo jest jednym z liderów branży e-commerce, a ze wsparciem Crédit Mutuel Equity będzie gotowe do dalszego rozwoju. 

Sébastien Neiss, Dyrektor Zarządzający Crédit Mutuel Equity z siedzibą w Niemczech:

„Jesteśmy dumni, że możemy być partnerami prosperujących firm z Europy prowadzonych przez właścicieli i towarzyszymy wielu z nich w rozwoju podobnym do expondo. Spodziewamy się, że expondo ruszy naprzód z przytupem i nie możemy się doczekać, aby wesprzeć rozwój firmy, a jednocześnie utrzymać na wysokim poziomie strukturę organizacyjną”. 


O Crédit Mutuel Equity


Crédit Mutuel Equity (wcześniej CIC Capital) jest spółką zależną Crédit Mutuel Alliance Fédérale zajmującą się działalnością w zakresie kapitału podwyższonego ryzyka, kapitału wzrostu i wykupów. Crédit Mutuel Equity wspiera liderów biznesowych na wszystkich etapach rozwoju ich firm, od fazy zalążkowej po wykup. Dokonuje tego przez zapewnianie środków i czasu niezbędnych do realizacji transformacji. Crédit Mutuel Equity zrzesza sieć ponad 350 liderów oraz przedsiębiorców, którzy podzielają podobne przekonania i korzystają wzajemnie ze swoich doświadczeń bez względu na charakter ich działań. Wykorzystując własne fundusze (3 mld euro), Crédit Mutuel Equity dokonuje inwestycji dostosowanych do ram czasowych i strategii wzrostu firm, niezależnie czy znajdują się we Francji, Kanadzie, USA, Niemczech czy Szwajcarii. 

Więcej informacji znajdziesz tutaj – www.creditmutuel-equity.eu

Categorised in: , ,