LIDERZY, Z KTÓRYCH JESTEŚMY DUMNI

Sukces każdej organizacji zależy przede wszystkim od pracy zespołu. Jeśli poszukujesz pracowników, nie oczekuj, że damy się łatwo przekonać na zmianę miejsca zatrudnienia.

Sebastian Brede

CEO Niemcy

Sebastian Brede

CEO Niemcy

Sebastian Brede pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego, pracując w firmie od 2012 r. Przed dołączeniem do expondo był związany z mgm commerce oraz założył AB Marketing GmbH. Posiada dyplom inżyniera w dziedzinie druku i technologii medialnej.

Nicholas Holdcraft

CEO Polska

Nicholas Holdcraft

CEO Polska

Nicholas Holdcraft urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych, gdzie studiował inżynierię mechaniczną, a następnie uzyskał tytuł magistra zarządzania na Northwestern University. Po ukończeniu studiów przez kilka lat pracował w Chicago w roli inżyniera projektu, by następnie jako „globalny emigrant” pełnić za granicami kraju funkcję Projekt/Program Managera w firmie Electrolux. Zdobył niesamowite międzynarodowe doświadczenie, mieszkając i pracując w Australii, Włoszech oraz Chinach, zanim 13 lat temu trafił do Polski. Nieco ponad 10 lat temu współzałożył w Monachium oraz Polsce przedsiębiorstwo zajmujące się e-skuterami. Dziś zatrudnia ono ponad 350 osób, będąc liderem produkcji elektrycznych jednośladów w Europie. Jest aktywnym członkiem Young Presidents Organisation (YPO) oraz posiada ponad 35 certyfikatów z zarządzania projektami i produkcją, a także z coachingu oraz zarządzania zespołem. Pozostając partnerem kapitałowym i udziałowcem Govecs Group, zrezygnował z funkcji operacyjnych i dołączył do expondo Polska jako CEO.

Andreas Aldag

CEO Chiny | HK

Andreas Aldag

CEO Chiny | HK

Andreas pełni stanowisko Dyrektora Generalnego w Chinach. Zarządza tam zespołem w trzech lokalizacjach. Jest odpowiedzialny za negocjacje, pozyskiwanie dostawców i podtrzymywanie z nimi relacji. Zarządza zespołami ds. jakości i operacyjnymi oraz wykonuje inne zadania związane z zarządzaniem ogólnym. Posiada szeroką wiedzę popartą 20-letnim doświadczeniem w pracy w łańcuchu dostaw, zakupach, a także rozwoju dostawców z obszaru MNC w takich branżach, jak motoryzacja oraz sprzęt AGD w różnych częściach Europy i Azji. Jako nasz partner w najważniejszym rejonie zaopatrzenia zainicjował wiele projektów w celu poprawy wydajności firmy.

Markus Kagerer

COO

Markus Kagerer

COO

Markus Kagerer jest Dyrektorem Operacyjnym Mosta Holding GmbH od 2018 r. Wcześniej przez trzy lata był Dyrektorem Zarządzającym chińskiej spółki zależnej. Dzięki stylowi pracy zorientowanemu na wyniki i wyraźnemu koncentrowaniu się na wydajności wnosi znaczący wkład w rozwój grupy. Jego cechami rozpoznawczymi są szybkie działanie oraz umiejętności wdrażania. Przed rozpoczęciem kariery w Mosta Holding GmbH / expondo GmbH pracował jako audytor ds. kontroli inwestycji w KPMG oraz w Einhell, średniej wielkości niemieckiej firmie – w zakresie kontroli inwestycji, a także przez 10 lat na stanowisku Dyrektora Zarządzającego w Chinach. Studiował prawo i administrację biznesową na Uniwersytecie Johannesa Keplera w Linzu w Austrii. W expondo koncentruje się na obszarach łańcucha dostaw, rozwoju produktu, zaopatrzenia, usług, zarządzania jakością i HR.

Jacek Powalka

Head of Marketing

Jacek Powalka

Head Of Marketing

Manager z ogromną wiedzą z zakresu marketingu strategicznego, zarządzania doświadczeniami klientów (CEM), zarządzania relacjami z klientami (CRM) w sektorze e-commerce, telekomunikacji oraz logistyce oraz z 19-letnim doświadczeniem zdobytym w firmach takich jak PepsiCo, Orange, Polkomtel S.A. (Vodafone Group) czy InPost. Zdobył wiele nagród i wyróżnień za projekty z dziedziny CRM i marketingu m.in. w Międzynarodowym Konkursie Marketingu Bezpośredniego Boomerang, Złota Strzała, Crackfilm, w tym za najlepszą kampanię reklamową roku. Wykłada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu. Ponadto jest członkiem Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego i CRMcommunity.com. Uzyskał tytuł magistra Administracji i Zarządzania ze specjalizacją w eCRM na Uniwersytecie w Maastricht. Od 2016 roku pełni obowiązki Dyrektora marketingu w expondo. Jest odpowiedzialny za strategię marketingową oraz jej wdrożenia dla całej grupy kapitałowej.

Florian Gerlach

Head of Operations

Florian Gerlach

Head of Operations

Florian Gerlach odpowiada globalnie za obszary operacyjne zakupów, importu, magazynowania i logistyki. Przed dołączeniem do expondo piastował stanowisko szefa logistyki w firmach e-commerce Warfair oraz home24, gdzie odpowiadał za tworzenie międzynarodowych sieci magazynowych oraz wysyłkowych. Karierę zawodową rozpoczynał w Daimler AG, pomagając m.in. założyć car2go. Posiada tytuł magistra administracji biznesowej ze specjalizacją w zarządzaniu operacjami i łańcuchem dostaw, a także tytuł licencjata z logistyki oraz informacji biznesowej.

Piotr Galant

Business Development Director CEE

Piotr Galant

Business Development Director CEE

Doświadczony manager pełniący obecnie funkcję Dyrektora ds. Rozwoju Rynków. Z firmą związany od początku jej istnienia – w latach 2011-2019 na stanowisku CEO, jest jednym ze współzałożycieli. W latach 2001 – 2010 pracował dla Nestle Polska, rozwijając siły sprzedażowe koncernu. Jest absolwentem Politechniki Zielonogórskiej, gdzie na kierunku Budownictwo zdobył tytuł magistra inżyniera. W chwili obecnej odpowiada za ekspansję firmy na nowe rynki Europy Środkowej i Wschodniej.

Maciej Tracewski

Head of Category Management

Maciej Tracewski

Head of Category Management

Maciej Tracewski pełni funkcję Head of Category Management, kierując w expondo zespołem category managerów i analityków rynku. Zdobył 18-letnie doświadczenie w tworzeniu oraz realizacji strategii zakupów, zaopatrzenia i sprzedaży na rynkach światowych w firmach Kingfisher, Allegro oraz Obi. Przez całą swoją karierę zajmował się branżą e-commerce, zaopatrzeniem, zakupami i sprzedażą. Uzyskał tytuł magistra zarządzania przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, specjalizując się w handlu międzynarodowym.

Marcin Mińkowski

Head of Product Management

Marcin Mińkowski

Head of Product Management

Kieruje zespołem managerów produktów oraz zakupów, będąc jednocześnie odpowiedzialnym za wdrażanie nowych produktów oraz ich nabywanie. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu zakupami i jakością, które zdobył, pracując w firmach produkcyjnych oraz handlowych. Wcześniej pełnił funkcję Kierownika ds. zarządzania dostawami i procesami w przedsiębiorstwie VOX działającym w branży meblowej. Był Managerem ds. jakości w polskim oddziale międzynarodowej firmy Hilding Anders, dostawcy IKEI, gdzie odpowiadał za zarządzanie kontrolą jakości oraz angażował się w usprawnianie procesów. Uzyskał tytuł magistra Administracji i Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Helsinkach oraz ukończył inne studia podyplomowe, m.in. Biznes międzynarodowy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej zgodnie zasadami Centrum Zarządzania Techniką i Jakością Uniwersytetu Loyola Marymount w Los Angeles.

David Fisher

Head Of Marketplaces

David Fisher

Head Of Marketplaces

Posiadając 8-letnie doświadczenie w branży, pełni obecnie obowiązki Dyrektora sprzedaży w expondo. Jest odpowiedzialny za rozwój lokalizacji sprzedaży. Wcześniej pracował jako zastępca managera sprzedaży w Jago AG. Koordynował tam również projekty związane z rynkiem b2b.

NA KOŃCU, ALE NIE MNIEJ WAŻNE

Na początku nie było nawet garażu…

Waldemar Moss

Współwłaściciel

Waldemar Moss

Współwłaściciel

Współzałożyciel oraz współwłaściciel spółki expondo. Jego niezwykle praktyczna mentalność wydatnie przyczyniła się do sukcesu założonej w 2007 roku firmy oraz pozwoliła przekształcić expondo w firmę o międzynarodowym zasięgu, zatrudniającą obecnie ponad 250 pracowników. Przed rozpoczęciem kariery w branży e-commerce, pracował dla Federalnej Policji Kryminalnej Niemiec. Wcześniej studiował prawo na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, specjalizując się w prawie polskim i niemieckim. W firmie aktywnie angażuje się w zadania związane z logistyką, finansami, polityką cenową, prawem oraz strukturą korporacyjną. Obszarami zakupów, zarządzania produktami, HR, marketingu oraz R&D zarządza wspólnie z drugim współwłaścicielem firmy.

Piotr Stach

Współwłaściciel

Piotr Stach

Współwłaściciel

W 2007 roku założył expondo razem z Waldemarem Mossem. Spełnił tym samym swoje życiowe marzenie – stworzyć międzynarodową firmę, której sukces determinuje koncentracja na potrzebach klientów, poparta zbilansowaną polityką cenową i dbałością o wysoki poziom techniczny urządzeń produkowanych z myślą o profesjonalistach. Studiował ekonomię na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Uniwersytecie Technicznym w Berlinie. W expondo kieruje zadaniami związanymi ze sprzedażą, IT, satysfakcją klienta oraz działem technicznym. Razem z drugim współwłaścicielem nadzoruje obszar zakupów, rozwój oferty produktowej, HR, marketing oraz R&D.

Ponad 300 PRACOWNIKÓW NA CAŁYM ŚWIECIE

z ponad 20 krajów