LIDERZY, Z KTÓRYCH JESTEŚMY DUMNI

Sukces każdej organizacji zależy przede wszystkim od pracy zespołu. Jeśli poszukujesz pracowników, nie oczekuj, że damy się łatwo przekonać na zmianę miejsca zatrudnienia.

Sebastian Brede

CEO Niemcy

Sebastian Brede

CEO Niemcy

Sebastian Brede pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego, pracując w firmie od 2012 r. Przed dołączeniem do expondo był związany z mgm commerce oraz założył AB Marketing GmbH. Posiada dyplom inżyniera w dziedzinie druku i technologii medialnej.

Nicholas Holdcraft

CEO Polska

Nicholas Holdcraft

CEO Polska

Nicholas Holdcraft urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych, gdzie studiował inżynierię mechaniczną, a następnie uzyskał tytuł magistra zarządzania na Northwestern University. Po ukończeniu studiów przez kilka lat pracował w Chicago w roli inżyniera projektu, by następnie jako „globalny emigrant” pełnić za granicami kraju funkcję Projekt/Program Managera w firmie Electrolux. Zdobył niesamowite międzynarodowe doświadczenie, mieszkając i pracując w Australii, Włoszech oraz Chinach, zanim 13 lat temu trafił do Polski. Nieco ponad 10 lat temu współzałożył w Monachium oraz Polsce przedsiębiorstwo zajmujące się e-skuterami. Dziś zatrudnia ono ponad 350 osób, będąc liderem produkcji elektrycznych jednośladów w Europie. Jest aktywnym członkiem Young Presidents Organisation (YPO) oraz posiada ponad 35 certyfikatów z zarządzania projektami i produkcją, a także z coachingu oraz zarządzania zespołem. Pozostając partnerem kapitałowym i udziałowcem Govecs Group, zrezygnował z funkcji operacyjnych i dołączył do expondo Polska jako CEO.

Andreas Aldag

CEO Chiny | HK

Andreas Aldag

CEO Chiny | HK

Andreas pełni stanowisko Dyrektora Generalnego w Chinach. Zarządza tam zespołem w trzech lokalizacjach. Jest odpowiedzialny za negocjacje, pozyskiwanie dostawców i podtrzymywanie z nimi relacji. Zarządza zespołami ds. jakości i operacyjnymi oraz wykonuje inne zadania związane z zarządzaniem ogólnym. Posiada szeroką wiedzę popartą 20-letnim doświadczeniem w pracy w łańcuchu dostaw, zakupach, a także rozwoju dostawców z obszaru MNC w takich branżach, jak motoryzacja oraz sprzęt AGD w różnych częściach Europy i Azji. Jako nasz partner w najważniejszym rejonie zaopatrzenia zainicjował wiele projektów w celu poprawy wydajności firmy.

Markus Kagerer

COO

Markus Kagerer

COO

Markus Kagerer jest Dyrektorem Operacyjnym Mosta Holding GmbH od 2018 r. Wcześniej przez trzy lata był Dyrektorem Zarządzającym chińskiej spółki zależnej. Dzięki stylowi pracy zorientowanemu na wyniki i wyraźnemu koncentrowaniu się na wydajności wnosi znaczący wkład w rozwój grupy. Jego cechami rozpoznawczymi są szybkie działanie oraz umiejętności wdrażania. Przed rozpoczęciem kariery w Mosta Holding GmbH / expondo GmbH pracował jako audytor ds. kontroli inwestycji w KPMG oraz w Einhell, średniej wielkości niemieckiej firmie – w zakresie kontroli inwestycji, a także przez 10 lat na stanowisku Dyrektora Zarządzającego w Chinach. Studiował prawo i administrację biznesową na Uniwersytecie Johannesa Keplera w Linzu w Austrii. W expondo koncentruje się na obszarach łańcucha dostaw, rozwoju produktu, zaopatrzenia, usług, zarządzania jakością i HR.

Jacek Powalka

Head of Marketing

Jacek Powalka

Head Of Marketing

Manager z ogromną wiedzą z zakresu marketingu strategicznego, zarządzania doświadczeniami klientów (CEM), zarządzania relacjami z klientami (CRM) w sektorze e-commerce, telekomunikacji oraz logistyce oraz z 19-letnim doświadczeniem zdobytym w firmach takich jak PepsiCo, Orange, Polkomtel S.A. (Vodafone Group) czy InPost. Zdobył wiele nagród i wyróżnień za projekty z dziedziny CRM i marketingu m.in. w Międzynarodowym Konkursie Marketingu Bezpośredniego Boomerang, Złota Strzała, Crackfilm, w tym za najlepszą kampanię reklamową roku. Wykłada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu. Ponadto jest członkiem Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego i CRMcommunity.com. Uzyskał tytuł magistra Administracji i Zarządzania ze specjalizacją w eCRM na Uniwersytecie w Maastricht. Od 2016 roku pełni obowiązki Dyrektora marketingu w expondo. Jest odpowiedzialny za strategię marketingową oraz jej wdrożenia dla całej grupy kapitałowej.

Florian Gerlach

Head of Operations

Florian Gerlach

Head of Operations

Florian Gerlach odpowiada globalnie za obszary operacyjne zakupów, importu, magazynowania i logistyki. Przed dołączeniem do expondo piastował stanowisko szefa logistyki w firmach e-commerce Warfair oraz home24, gdzie odpowiadał za tworzenie międzynarodowych sieci magazynowych oraz wysyłkowych. Karierę zawodową rozpoczynał w Daimler AG, pomagając m.in. założyć car2go. Posiada tytuł magistra administracji biznesowej ze specjalizacją w zarządzaniu operacjami i łańcuchem dostaw, a także tytuł licencjata z logistyki oraz informacji biznesowej.

Marcus Bittrich

CTO | CPO

Marcus Bittrich

CTO | CPO

Marcus Bittrich to manager pasjonujący się branżą technologiczną, lubiący szybkie tempo, globalne i wielokulturowe środowisko. Posiada wieloletnie doświadczenie w handlu elektronicznym, łańcuchu dostaw i logistyce, kolejnictwie i przemyśle motoryzacyjnym. Ostatnie 5 lat spędził na kierowniczych stanowiskach związanych z technologią operacyjną w firmach ecommerce Wayfair i Home24 – notowanej na giełdzie, miliardowej firmy branży e-commerce z siedzibą w USA. Wcześniej pracował w dziale zarządzania projektami IT i transformacją w zakresie outsourcingu IT i rozwoju oprogramowania. Marcus posiada tytuł magistra informatyki biznesowej oraz kilka certyfikatów zarządzania projektami IT. Marcus wszedł w role CTO & CPO na expondo w listopadzie 2019 roku i jest odpowiedzialny za rozwój software, zarządzanie produktami cyfrowymi i infrastrukturę IT.

Piotr Galant

Business Development Director CEE

Piotr Galant

Business Development Director CEE

Doświadczony manager pełniący obecnie funkcję Dyrektora ds. Rozwoju Rynków. Z firmą związany od początku jej istnienia – w latach 2011-2019 na stanowisku CEO, jest jednym ze współzałożycieli. W latach 2001 – 2010 pracował dla Nestle Polska, rozwijając siły sprzedażowe koncernu. Jest absolwentem Politechniki Zielonogórskiej, gdzie na kierunku Budownictwo zdobył tytuł magistra inżyniera. W chwili obecnej odpowiada za ekspansję firmy na nowe rynki Europy Środkowej i Wschodniej.

Birtan Uysal

Head of Customer Service

Birtan Uysal

Head of Customer Service

Birtan Uysal jest doświadczonym menedżerem w zakresie kierownictwa i zarządzania obsługą klienta. Ma prawie 20-letnie doświadczenie w tych dziedzinach, w tym 15 lat na stanowisku kierowniczym. Przed przyjazdem na expondo pracował jako Customer Solutions Manager dla wielu linii biznesowych w PayPal. Swoją karierę zawodową rozpoczął w klasycznym call center, gdzie zdobywał doświadczenie na różnych stanowiskach, w tym jako kierownik zespołu, kierownik projektu i manager strony. Ukończył studia w zakresie administracji biznesowej i marketingu dialogu, koncentrując się na rozwoju kadry zarządzającej w idei marketingu dialogu.

Albin Popławski

Head of eCommerce

Albin Popławski

Head of eCommerce

Albin Popławski jako Head of e-commerce odpowiada za globalne wsparcie sprzedaży, w tym utrzymanie sklepów internetowych, realizację strategii obecności marek expondo w Google - SEM, SEO, porównywarkach cenowych, działania afiliacyjne, a także wdrożenie i zarzadzanie CRM i Marketing Automation. Kilkunastoletnie doświadczenie zdobywał podczas realizacji międzynarodowych projektów e-commerce, był prezesem agencji interaktywnej, zarządzał obszarami sprzedaży, marketingu i IT w Neonet, gdzie wdrożył z powodzeniem nowy sklep, zwiększając jego sprzedaż o 40 % rok do roku oraz zdobywając wiele nagród za innowacyjne działania w obszarze sprzedaży w internecie. W MediaExpert odpowiadał za wdrożenie CRM i marketing automation, integracje systemów oraz kampanie marketingowe on-line. Albin jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, gdzie na wydziale Elektroniki skończył Telekomunikację. Jego motto w biznesie brzmi: „Zadawaj właściwe pytania”, a hobby to szachy, piłka stołowa, czytanie książek oraz bieganie, obecnie po zielonych zakątkach Zielonej Góry.

NA KOŃCU, ALE NIE MNIEJ WAŻNI

Na początku nie było nawet garażu…

Waldemar Moss

Współwłaściciel

Waldemar Moss

Współwłaściciel

Współzałożyciel oraz współwłaściciel spółki expondo. Jego niezwykle praktyczna mentalność wydatnie przyczyniła się do sukcesu założonej w 2007 roku firmy oraz pozwoliła przekształcić expondo w firmę o międzynarodowym zasięgu, zatrudniającą obecnie ponad 250 pracowników.
Przed rozpoczęciem kariery w branży e-commerce, pracował dla Federalnej Policji Kryminalnej Niemiec. Wcześniej studiował prawo na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, specjalizując się w prawie polskim i niemieckim. W firmie aktywnie angażuje się w zadania związane z logistyką, finansami, polityką cenową, prawem oraz strukturą korporacyjną. Obszarami zakupów, zarządzania produktami, HR, marketingu oraz R&D zarządza wspólnie z drugim współwłaścicielem firmy.

Piotr Stach

Współwłaściciel

Piotr Stach

Współwłaściciel

W 2007 roku założył expondo razem z Waldemarem Mossem. Spełnił tym samym swoje życiowe marzenie – stworzyć międzynarodową firmę, której sukces determinuje koncentracja na potrzebach klientów, poparta zbilansowaną polityką cenową i dbałością o wysoki poziom techniczny urządzeń produkowanych z myślą o profesjonalistach.
Studiował ekonomię na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Uniwersytecie Technicznym w Berlinie. W expondo kieruje zadaniami związanymi ze sprzedażą, IT, satysfakcją klienta oraz działem technicznym. Razem z drugim współwłaścicielem nadzoruje obszar zakupów, rozwój oferty produktowej, HR, marketing oraz R&D.

Ponad 300 PRACOWNIKÓW NA CAŁYM ŚWIECIE

z ponad 20 krajów