CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

1. Jakie dokumenty są potrzebne, aby złożyć wniosek o pracę?

Kandydatów prosimy o dołączenie CV, a także portfolio, jeśli stanowisko tego wymaga. W zamian oferujemy uczciwą ocenę i propozycję stanowiska odpowiadającego Twojemu doświadczeniu oraz umiejętnościom. Będziemy również wdzięczni, jeśli dasz nam znać, skąd dowiedziałeś/-łaś się o naszej ofercie. 

2. W jaki sposób przebiega rekrutacja?

Najpierw publikujemy ogłoszenie, a następnie analizujemy nadesłane oferty. Najlepsze z nich są przekazywane do menadżerów działów, do których rekrutujemy. Pracownik działu kadr wstępnie kontaktuje się z wybranymi kandydatami telefonicznie lub mailowo. Spotykamy się w siedzibie naszej firmy osobiście, ale dopuszczamy również wykorzystanie nowoczesnych metod komunikacji i przeprowadzanie rozmów poprzez Skype. Bardzo często w trakcie spotkania kandydaci są proszeni o rozwiązanie testu kompetencji dopasowanego do rodzaju stanowiska. Kolejny etap to realizacja wyznaczonego zadania w określonym czasie (np. czterech dni). Przedstawienie efektów może odbywać się zdalnie lub w czasie kolejnego spotkania. O wyniku rekrutacji powiadamiamy wszystkich kandydatów, a wśród nich naszego nowego pracownika. 

3. Jak wygląda procedura przyjęcia zgłoszenia?

Najpierw otrzymasz email z potwierdzeniem odbioru przez nas Twojego zgłoszenia. Jeśli okaże się, że spełniasz wymogi na dane stanowisko, skontaktujemy się celem ustalenia terminu rozmowy kwalifikacyjnej.

4. Jak często oferty pracy znajdujące się na stronie internetowej expondo są aktualizowane?

Strona w zakładce „Kariera” jest aktualizowana na bieżąco. Jeśli oferta pracy znajduje się na niej, rekrutacja nadal trwa, a my czekamy na Twoje zgłoszenie. 

5. Co należy zrobić, jeśli żadna z ofert pracy nie odpowiada moim kwalifikacjom? 

W takiej sytuacji również możesz złożyć podanie drogą mailową. Gdy pojawi się odpowiednia oferta, skontaktujemy się z Tobą. Ponadto polecamy sprawdzać regularnie ogłoszenia w zakładce „Kariera”, ponieważ w związku z rozwojem firmy wciąż poszukujemy nowych pracowników.

6. Gdzie znajdę więcej informacji na temat expondo?

Oprócz strony internetowej nasza firma posiada konta na portalach internetowych (Facebook, Twitter, Google+). Obecni jesteśmy także na LinkedIn. 


Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?

Każda procedura rekrutacyjna jest zaprojektowana osobno, z myślą o wymaganiach odnoszących się do konkretnego stanowiska. Istnieją jednak pewne cechy wspólne, dlatego poniższe wskazówki mogą okazać się przydatne:

Bliższe informacje na temat expondo oraz zakresu działalności firmy na pewno przydadzą się nie tylko w czasie rozmowy, ale także pomogą Ci podjąć decyzję, czy chcesz być naszym pracownikiem. 

Zapoznaj się z zakresem obowiązków oraz wymaganiami związanymi ze stanowiskiem, o które się ubiegasz. Informacje te znajdują się w ofertach pracy. 

Przed rozmową warto zastanowić się, o co chcesz zapytać, a także które zagadnienia wymagają dodatkowego wyjaśnienia z naszej strony.

.

Odpowiedz sobie na pytanie, co jest Twoją motywacją do podjęcia pracy w naszej firmie i dlaczego jesteś odpowiednim kandydatem na oferowane stanowisko.

Gdybyś chciał/-ła przełożyć lub odwołać spotkanie, poinformuj nas wcześniej. Cenimy sobie również punktualność.

Zastanów się, jakie korzyści oraz wyzwania może przynieść Ci nasza współpraca i co chciałbyś/-ałabyś osiągnąć, pracując w expondo.