expondo po raz drugi zostało laureatem rankingu „Gazele Biznesu”– najpopularniejszego i najstarszego zestawienia najdynamiczniej rozwijających się firm z sektora MŚP, przyznawanego przez Puls Biznesu. – To najlepszy dowód, że nasza strategia oparta na dynamicznym, ale zrównoważonym rozwoju, współpracy i śledzeniu najnowszych rynkowych trendów jest efektywna – mówią Piotr Stach i Waldemar Moss.Dynamiczny rozwójAby otrzymać tytuł „Gazeli Biznesu”, przedsiębiorstwo musi przez trzy kolejne lata zwiększać obroty i zyski z tytułu prowadzonej działalności. Expondo jako dwukrotny lider „Gazel Biznesu” udowadnia, że stawia na dynamiczny rozwój oraz... Więcej »

Restauracje typu pop-up będą dominującym trendem w branży HoReCa w 2019 roku. Rosnąca popularność restauracji otwieranych na kilka dni, tygodni lub miesięcy, pozwala przedsiębiorcom sprawdzić swój pomysł, ograniczyć koszty i zachować wolność prowadzenia biznesu w wybranym miejscu i czasie. Restauracjom stacjonarnym koncept pop-up daje nieskończone możliwości zwiększenia atrakcyjności oferty, pozyskania nowych klientów a także wygenerowania dodatkowych przychodów – uważa Michał Orłowski, szef kuchni, ekspert marki Royal Catering firmy expondo.  Michał Orłowski, szef kuchni, ekspert marki Royal Catering firmy expondo  Koncept dla... Więcej »

Możliwość inkubacji od kilku do blisko 100 jaj jednocześnie, precyzyjna kontrola temperatury i wilgotności oraz nadzór nad prawidłowym przebiegiem rozwoju zarodka - inkubatory do jaj marki Incubato sprawdzą się zarówno w małym gospodarstwie agroturystycznym, jak i dużej fermie, gdzie bezpieczeństwo, elastyczność i efektywność procesu wylęgu piskląt oraz możliwość swobodnego wylęgu kurcząt przez cały rok, a nie tylko w sezonie mają naprawdę duże znaczenie – mówi Marcin Mińkowski z firmy expondo. – W gospodarstwach, zajmujących się wylęgiem piskląt, coraz większego znaczenia nabiera nie tylko efektywność procesu wylęgu, ale także zastosowanie... Więcej »

Firma expondo zwiększa obecność w Lubuskiem, rekrutuje ponad 100 pracowników i wspiera przedsiębiorczość w regionie   Działająca w Zielonej Górze firma Expondo otwiera szeroką rekrutację w Lubuskiem. Globalny gracz branży e-commerce z polsko-niemieckim rodowodem zwiększa swoją obecność w Polsce i już planuje ekspansję do USA, Nowej Zelandii i Australii.   Zarządzajcie 28 rynkami bezpośrednio z Zielonej Góry! Działająca od 2008 roku w Zielonej Górze firma expondo, jeden z liderów rynku B2B (business to business) w sektorze e-commerce, otwiera szeroką rekrutację w regionie - na terenie województwa lubuskiego firma poszukuje ponad 100... Więcej »

Choć wśród właścicieli food trucków można usłyszeć głosy, że polski rynek mobilnej gastronomii jest rozdrobniony i przesycony[1], to liczba imprez z udziałem samochodów serwujących coraz bardziej różnorodne potrawy i przekąski świadczy o niesłabnącym popycie na ten format gastronomii. Potencjał w food truckach widzą właściciele największych marek z branży spożywczej, którzy dostosowują swoją ofertę do tego segmentu biznesu. O niesłabnącym potencjale i trendach wskazujących na rozwój mobilnej gastronomii świadczą wyniki najnowszego raportu „Polska na talerzu 2018”, przygotowanego na zlecenie Firmy Makro Cash&Carry Polska[2]. 37% badanych... Więcej »

Chcesz osiągnąć powodzenie w e-commerce na wielu europejskich rynkach? Stawiaj na jakość, wykorzystuj lokalne szanse i szanuj różnice – radzi Piotr Stach. Współwłaściciel Firmy Expondo w rozmowie o blaskach i cieniach rozwoju biznesu e-commerce, skierowanego do przedsiębiorców.   Piotr Stach, współwłaściciel Firmy Expondo*   Zakładając wraz z Waldemarem Mossem w 2007 roku firmę Expondo postawiliście Panowie na rynek niemiecki. Dlaczego? Razem z Waldemarem od początku naszej współpracy działaliśmy w Niemczech ze względu na nasze miejsce zamieszkania. Obydwaj mamy polskie pochodzenie, ale od wczesnego dzieciństwa żyliśmy w... Więcej »

Tajemnica sukcesu? Dwaj zdeterminowani przedsiębiorcy z wizją i ogromną wiarą w powodzenie oraz… po prostu działanie. Poznajcie expondo. Historia firmy expondo dowodzi, że amerykański sen jest możliwy nawet na najbardziej rozwiniętych rynkach europejskich. W dekadę dwóch młodych przedsiębiorców polskiego pochodzenia ‒ Piotr Stach i Waldemar Moss ‒ stworzyło prawdziwe imperium e-commerce. Firma, która zaczynała od handlu używanymi narzędziami, działa dziś w 28 krajach Europy. Expondo sprzedaje ponad 2000 specjalistycznych produktów własnych marek i jest liderem w wyposażeniu dla gastronomii, warsztatów i przemysłu.  Expondo to jeden z liderów... Więcej »